Windows Server Çözümleri

Windows Server Çözümleri

Windows Server Çözümleri

Server Çözümleri

Server; sunucu olarak bilinmektedir. Sunucu mimarisinde verileri saklayan, düzenleme işlemlerini yapan ve karşı tarafa sunan tarafa kısa server adı verilmektedir. Server hizmeti; oldukça önemli bir husustur. Server hizmeti seçimi esnasında bütçenize ve almak istediğiniz performansa uygun seçimler yapmak zorundasınız. Başlangıç aşamasında küçük kaynaklı ve düşük maliyetli bir server ile işe başlamak doğru bir tercih olacaktır. Önemli iş uygulamaları ve verileri için doğru sunucu çözümlerinin tercih edilmesi önemli bir husustur. Bu sayede, hem iş sürekliliğinin hem de veri güvenliğinin sağlanması mümkün olmaktadır.

 

Server Çözümleri Nasıl Olmalı?

Günümüzdeki ve gelecekteki iş ihtiyacınızı karşılayacak, başlangıç seviyesinden en yüksek seviyeye kadar kapasite ve performans sağlayan sunucu modelleriyle size en uygun server çözümlerini elde etmeniz doğru bir tercih olacaktır. Hem yönetilmesi kolay olan hem de ekonomik, esnek ve ölçeklenebilir sunucu modelleri için HP, IBM, Dell ve SNC gibi lider üreticilerle birden çok seçenek sunulmaktadır. Server çözümlerinin çok çeşitli olduğunu dile getirmeliyiz. Bu bağlamda, satış öncesi analiz işlemleri başta olmak üzere kullanılacak olan uygulamalara göre kapasite planlaması, hali hazırdaki sunucularla entegrasyon çalışmaları, server konsolidasyonları ve kuruluş, bakım ve destek hizmetleri; sunulan hizmetler kapsamında bulunmaktadır.

 

Neden Sunuculara İhtiyaç Duyuyoruz?

Günümüzde hangi sektör olursa olsun, tüm işlemler, bilgisayar sistemleri üzerinden yapılmaktadır. Tüm bilgiler, bu sistemlere depolanmaktadır. Kamu kurumundan özel kurumlara kadar herkesin etkin bir şekilde bilgisayar sistemlerini kullanması söz konusudur. Firmalar ve markalar; tüm bilgilerini merkezi noktada saklamaktadır. Tüm bu bilgiler; söz konusu merkezden kullanıcılara veya şubelere dağıtılmaktadır. Merkezde bilgi saklama işini yapan bilgisayar sistemi ise sunucu olarak bilinmektedir.

Bilgisayar sistemlerinin her zaman çalışır vaziyette olması gerekmektedir. Bilhassa sağlık, finans ve eğitim gibi sektörlerde en ufak zaman kayıplarının bile ciddi para ve iş kayıplarına sebebiyet vermesi söz konusudur. Bunun yanı sıra, bilgilerin bütünlüğünün sorunsuz bir şekilde saklanması noktasında firmaların önemli sorumluluklarının olduğunu ifade etmek gerekir. Örneğin, herhangi bir bankanın son bir gün içerisinde yapılan tüm işlemleri sunucu arızasından dolayı kaybetmesi çok ciddi bir para ve itibar kaybı anlamına gelmektedir. Sonuç olarak, düzgün işlemeyen bilgisayar sistemlerinin yaratacağı sorunlara karşı önceden önlem almak bir zorunluluktur.

Sunucu teknolojileri ve sistemleri; sürekli olarak gelişmektedir. Bu noktada, kurumunuzun önemini göz önünde tutarak sahip olduğunuz sunucu teknolojilerinin en üst seviyede olmasına dikkat etmelisiniz. Sunucu üzerinde yük ve yetki paylaşımının yapılması, aynı zamanda güvenlik ve kullanıcı profillerinin yapılandırılması, sunucular için yedi gün 24 saat esasına uygun olarak hizmet sağlanması; server çözümleri arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, ağ ve web sunucu kurulumu için farklı hizmetler sunulmaktadır. Mail sunucu kurulumunun da bu noktada server çözümleri arasında yer aldığını ifade etmek gerekir.

Sunucu kurulumlarının müşterilerin ihtiyaçlarına göre yapıldığını ifade etmek gerekir. Her firmanın kendi bünyesinde bir sunucusunun olması ve söz konusu sunucu üzerinde birtakım uygulamaların kullanılması; firmalar için birçok avantaj sağlamaktadır. Söz konusu uygulamaların tek bir sunucu üzerine kurulabileceği gibi birden çok sunucuya da farklı uygulamaların kurulması mümkün olabilir.

Sunucunun günümüzde neredeyse her sektör için hayati öneme sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bir sunucudan beklenen şey ise her zaman veri akışını güvenli, kesintisiz ve istikrarlı bir şekilde yapabilmesidir. Bu noktada, sunucuların, donanımsal açıdan güçlü olması şarttır. Sonuç olarak, en uygun server çözümleri ile hizmet almak son derece doğru bir tercihtir.

WhatsApp
+905399453953

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.