Gizlilik Politikasi

Gizlilik Politikası Nedir?

Gizlilik Politikasının temeli Veri Koruması Hukuku'na ve Kişisel verilerin korunması ile ilgili cesitli kanunlara dayanır.

İnternet sitenizi veya uygulamanızı kullanan kişilerin kişisel verilerini toplayabilirsiniz. Bunu çeşitli amaçlarla ve çeşitli yöntemlerle yapabilirsiniz. İster kullanıcıların cevaplayacağı üyelik, kullanım veya anket soruları sorarsınız ya da arka planda kullanıcının trafik dahil tüm bilgilerini başka bir uygulama vasıtasıyla (Çerezler, vs.) toplarsınız. Her halükarda siz bu kişilerin bir çok kişisel verisini edinmiş olursunuz.

Veri Koruması Hukuku çerçevesinde bu verileri belirli raporlamalar amacıyla veya ticari amaçla işleyebilirsiniz. Bunun için kullanıcıya kendisiyle ilgili kişisel verileri nasıl topladığınızı, bu verileri ne yapacağınızı, ne kadar süre ile elinizde tutacağınızı ve nasıl işleyeceğini bildirmeniz gerekir. Bu bildirimin yapıldığı metne de "Gizlilik Politikası" denir. Kullanıcılar da internet sitenize veya uygulamanıza girerek veya üye olurken tıklayarak gizlilik politikasına onay verirler. Kullanıcıların, kişisel verilerinin nasıl kullanılacağını bu metin içerisinde görmeleri gerekir. Kullanıcılar bu sayede internet sitenizi veya uygulamanızı kullanmaya devam ederler veya üyelik aşamasında Gizlilik Politikasına onay verirler.

WhatsApp
+905399453953

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.